05 05 2011

Telefon süsü

Kitty  li telefon süsü ..

 

 

Önce kafasını yapıyoruz

Başını top yapargibi başlıyoruz top yapılışına bakarak başlayabilirsiniz

Başını 14 züraf ile başlıyoruz 18 sıra dönüyoruz ,içini pamuk dolduruyoruz, parmaklarımızın arasında sıkarak düz bir şekilde zürafayla kapatıyoruz, kafanın kenarları çıkıntılı oluyor çıkıntıları iğne yardımıyla içe sokarakyine parmaklarımızla sıkarak 3 zürafa yapıyoruz ters çevirerek 2 zürafa yanı küçük bir dağ oluşuyor , sonrada dagın etrafını zürafa dönüyoruz.

 

 

 

 

Vücudunuda yine aynı başı gibi başlıyoruz 14 zürafayla başlıyoruz ,18 sıra dönüyoruz pamuk doldırıyoruz kapamasını aynı top yapılışıngibi kapıyoruz yani eksilterek be daha ince gözlü rürafa yaparak 5-6 sıradaha eksilterek yapıyoru bitiriyoruz inceden gizli dikişle başına dikiyoruz dikiş bitince vücudun arka kısmında iyisüğüm yapıyoruz ipi kesıncede çakmakla yapkıyoruz siğimlerimizi çok iyi yapmalıyızki samanla açılırsa yaptığımız bozulur .

 

 

Kollarını da yine top yapılışı gibi başlıyoruz 8 zürfa yapıyoruz 9 zıra dönüyoruz yine gizli dikişle vücuduna dikiyoruz ve iyice düğümlüyoruz ..

 

 

 

Ayaklarınıda yine aynı kollargibi gibi başlıyoruz ama 9 zürafayla başlıyoruz çünkü koldan ayaklar azdaha kalın olması gerekiyor 10 sıra dönyoruz yine kol gibi vücuda dikiyoruz ..

 

 

 

 

Ayakkabılarını 10 zürafayla başlıyoruz 3 sıra dönüyoruz 2 sırada yan tarafa gelince geri dönerek sadece arkadan yapıyoruz arkada hafıf çıkıntı oluyor yine yana gelince 3- 4 zincir yapıp ayappabısının kemerini yapıyoruz bu ayakkabıyı ayağına geçirerek gizli dikişle dikiyoruz .

 

 

 

Gözlerini dolgu işnde göstersiğim gibi sararak dolduruyoryuz gözün tam ortasından güğüm yapıyoruz yani göz bebeğinden yinr burnunuda dolgu işi gibi sararak dolduruyoruz ..

 

 

 

Bıyıklarını yapmak için sadece yan yana birer düğüm yapıyoruz .

 

 

minik çiçeğini yapmak için parmak üzerinde 15 zürafa yapıyoruz yine üzerini zürafa dönüyoruz dönerken 3 zürafadabir yan zürafaya geçmeden dibine düğüm yapıyoryz yaprak ayrımı oluyor bitince fazla bıraktığımız ipten çekerekiyice sıkıyoruz minik bir çiçek oluyor .

 

 

Yine bunuda gizli dikişle başına dikiyoruz..

 

 

Elbisesini yapmak için önce belini rahatça saracakkadar zincir yapıyoruz ve kenarından 3sıra zürafa yapıyoruz..

 

 

 

 

3 sıradan sonra her gözde bir artırma yapıyoruz artırma sırası bitince hiç artırmadan 3 sırada zürafa yaparak eteğini bitiriyoruz , tama artırma yaptığımız yere beyaz ipi 2 kat olarak dikiş diker gibi geçiriyoruz , iki ucu birbirine elbisenin içinden yani elbisenin tersi diye düğündüğümüz taraftan zürafayaparak dikiyororuz ama vucuduna dikmiyoruz çıkarınca çıkartılabiliyor .

 

Askıların yerlerini ayarlamak için ebiseyi giydiriyoruz ayarladığımız yere düğüm yaparak arkayakadar uzanacak zincir yapıyoruz arkaya tutturuyoruz .

 

 

 

Bu şekilde çıkabiliyor.

 

 

Minik çiçeğinide parmak üzerinde 5 zürafa yapıyoruz ipinden çekerek sıkıyoruz mibk çiçek oluyor askı ucuna dikiyoruz.

 

 

Arkadan uzunca zincir yapıyoruz .

 

Diğer elbisesinide aynı sayıda yapıyoruz

 

buna minik fiyonk yaptım 7-8 zürafadan zincir yapıyoruz bu zinciri fiyonk şekline getiriportadan dikiyoruz yakından pek bişeye benszemiyo ama uzaktan füyonk gibi duruyo laugh

Klp yapılışına bileklik yapılışından bakabilirsiniz

 

 

 

 

Rujunu aynı ayak ve kolları yapar gibi 9 zürafayla başlıyoruz 16 sıra dönüyoruz pamuk dolduruyoruz kapatıyoruz siyah kısmını yapmak için yine pembe kısmını paşladığımız gibi başlayıp yarısına gelenekadar zürafa dönüyoruz pembe kısmını içine geçirip sabitliyoruz tam altından ziyah iple uzun zincir yapıyoruz bütün yaptığımız uzun zincirler aynı boyıtta olmalı sadece vucundan gelen zincir diğerlerinin yarısı kadar olmalı .

 

 

 

 

 

 

Fiyonku yapmak için fiyonk şekline getirebilecekkadar zincir yapıyoruz sonra zincirin yanından 2 sıra zürafa geçiyoruz ..

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz